ویزای کار آلمان

کار در آلمان

اگر شهروند اتحادیه‌ی اروپا (EU)، منطقه‌ی اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس هستید، بدون محدودیت می‌توانید در آلمان به کار مشغول شوید، به استثنای شهروندان عضو جدید اتحادیه‌ی اروپا، ‌کرواسی، که به طور بالقوه تا سال ۲۰۲۰ نیاز به دریافت مجوز دارند.

اشخاص دیگر تنها در شرایطی می‌توانند در آلمان کار کنند که مجوز اقامت‌شان این اجازه را به آنها داده باشد. هیچ اجازه‌ی کار جداگانه‌ای در آلمان و حق کار دیگری وجود ندارد و این‌که تا چه حد می‌توانید در آن‌جا کار کنید در مجوز اقامتی که قبل از ورود به خاک آلمان برای دریافت آن اقدام کرده بودید، به طور مفصل قید شده‌است.

ویزای کاری آلمان

کشور آلمان همواره به دلیل صنعتی بودن و داشتن رفاه بالای اجتماعی مورد توجه بسیاری از مهاجرین میباشد . همان طور که مستحضرید یکی از بهترین راه های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای کاری آلمان و مهاجرت کاری آلمان میباشد که در این میان کشور آلمان به دلایل ذکر شده در میان جویندگان کار و مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری مورد استقبال فراوان میباشد.

اتحادیه اروپا که شامل 27 کشور اروپایی میباشد در راستای جبران کمبود نیروی کاری خود و همچنین به کار گرفتن نیروهای متخصص غیر اروپایی در اقدامی متاثر از گرین کارت آمریکا امکانی با نام بلو کارت یا کارت آبی (blue card) را برای تسهیل اخذ ویزای کاری کشورهای اروپایی برای افراد واجد شرایط سایر کشورها فراهم کرده است . در این طرح نیروهای کاری متخصص و توانا در انواع رشته ها میتوانند با به دست آوردن بلوکارت یا کارت آبی وارد یکی از کشورهای اروپایی به غیر از کشورهای انگلستان ، ایرلند و دانمارک شوند و در کشور مقصد در یکی از شرکتها و موسسات مشغول به کار گردند .

کشور آلمان که یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپا و حوزه شینگن میباشد در راستای جذب نیروهای کاری متخصص از طرح فوق (بلو کارت (blue card)  استقبال کرده است.

در همین راستا کشور آلمان از ابتدای ماه جولای سال 2012 میلادی به طور رسمی این امکان را برای مهاجران فراهم نموده و برای آن ضمانت اجرایی قرار داده است . این امکان برای افراد فراهم هست که با یافتن کار مناسب و مقتضی تحصیلات در کشور آلمان به همراه خانواده خود بتوانند ویزای کاری آلمان را اخذ کند .

 

آلمان
گواهینامه آکسفورد انگلستان با استعلام بین المللی