اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

همه ساله 10ها هزار دانش آموز خارجی جهت اخذ دیپلم کانادایی و ادامه تحصیل در کانادا وارد کانادا می شوند.
دانش آموزان سنین 12 به بالا می توانند در دبیرستانهای کانادا مشغول به تحصیل شده و دیپلم کانادایی دریافت نمایند.البته بدلیل تفاوت سیستم آموزشی در کانادا در بعضی از مدارس از سن 12 به بالا دبیرستان محسوب خواهد شد اما در اکثر مدارس سن دبیرستان از گرید 9 به بالا و سن 15 سالگی می باشد.
دانش آموزان خارجی همزمان با تحصیل دارای واحدهای زبان انگلیسی و فرانسه هم می باشند که کمک به فراگیری زبان در مدت زمان کوتاهتری خواهد شد.

شرایط لازم:

 • معدل بالای 15 و سطح نمرات خوب
 • توانایی مالی والدین جهت حمایت مالی فرزند
 • دانش آموزان بدلیل اینکه سن زیر 18 سال هستند می بایستی دارای حمایت یک خانواده کانادایی بعنوان قیم و سرپرست باشند که معمولا این خانواده ها مسیولیت سرپرستی و نگهداری از دانش آموزان را بعهده خواهند گرفت و در ضمن مجوزها و تادییه های لازم را نیز از طرف دولت کانادا کسب نموده اند و کاملا مورد اعتماد می باشند.
 • هزینه های تحصیل دانش آموزان جهت هر دانش آموز حدود 6000 دلار در ترم می باشد.
  ادامه تحصیل در دبیرستانهای کانادا هم بصورت تحصیل در مدرسه خصوصی می باشد و هم مدرسه دولتی. شرکت کپیتال اینترنشنال دارای نمایندگی هردو نوع خصوصی و دولتی میباشد.

خدمات شرکت ما :

 • اخذ پذیرش تحصیلی از دبیرستان
 • اخذ ویزای کانادا
 • معرفی سرپرست و قیم ( پدر و مادر بعنوان سرپرست ویزای مولتی اینتری 5 ساله دریافت خواهند کرد)
  کمک به ثبت نام و اسکان
 • کمک به افتتاح حساب بانکی و بیمه و دیگر خدمات می باشد.

تحصیل در دانشگاه ها یا مدرسه های کانادا از طریق اخذ اجازه تحصیل در کانادا امکان پذیر می باشد.مدرسه های بین المللی در مقاطع راهنمایی و دبیرستان همه ساله تعداد بسیار زیادی داشن آموز از سراسر دنیا می پذیرند.دانش آموزانی که علاقمند به تحصیل در کانادا می باشند پس از ورود به کانادا در مدرسه مورد نظر امتحان سطح خواهند شد و نسبت به دانش زبان انگلیسی یا فرانسه در کلاس مورد نظر و مناسب  وضعیت تحصیلی خود مشغول به تحصیل خواهند شد.

هر سال تحصیلی در کانادا شامل دو ترم پاییزه – سپتامبر و زمستانه -فوریه می باشد. دانش آموزان فارغ التحصیل از دبیرستانهای  کانادایی پس از کسب دیپلم درسی خود از کلاس 12 مستقیما و بدون امتحان ورودی و  امتحان زبان ،  وارد دانشگاه مورد نظر خود خواهند شد.البته هرچند رقابت جهت ورود به دانشگاه از دبیرستانها شدید می باشد و دانش آموزان با نمرات بالاتر ، شانس موفقیت بیشتری در این رقابت  دارا می باشند.

دانش آموزان زیر 18 سال که جهت تحصیل اقدام می نمایند می توانند به صورت موقتی و تا سن 18 سالگی تحت پوشش خانواده های مقیم کانادا باشند. این خانواده ها که اصطلاحا HOME STAY نامیده می شوند سرپرستی دانش آموزان را در منازل خود به عهده گرفته و مسیولیت مراقبت و نگهداری از دانش اموز را اعم از تامین غذا، رفت و آمد ، آشنایی با میحط و مدرسه و تامین و نظافت اتاق و مسکن آنها را به عهده میگیرند.این خانواده ها تحت تایید دبیرستانها می باشند و از نظر امنیتی مراحل خاصی را جهت اعتماد والدین و دبیرستانها طی نموده اند.

هزینه های تحصیل در دبیرستانهای بین المللی کانادا:

 

جهت ثبت نام در  هر ترم حداقل از 4 ماه قبل می بایستی اقدام نمود.بدلیل اینکه اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی هرکدام حدود 30 تا 50 روز نیاز به زمان دارند.

به عنوان مثال جهت ثبت نام ماه فوریه سال 2018 می بایستی حد اقل تا اواخر اکتبر سال 2017 اقدام نمود.

تحصیل در دانشگاههای کانادا:

دانشگاههای کانادا همه ساله حدود 250 هزار دانشجو از سراسر دنیا می پذیرند. دانشجویان از مقاطع دیپلم به بالا در سطح لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و فوق دکتری با اخذ پذیرش از دانشگاه و مجوز تحصیلی ورود به کانادا یا آمریکا به عنوان دانشجویان بین المللی تحصیل خواهند نمود.

جهت اقدام برای پذیرش تحصیلی چند نکته قابل توجه می باشد:

 • داشتن میانگین سطح نمرات نسبتا بالا از آخرین مقطع تحصیلی
 • دانش زبان انگلیسی یا فرانسه -جهت مقاطع دانشگاهی،  داشتن ایلتس بالای 6.5 ضروری می باشد.
 • اثبات توانایی یا ساپورت مالی از طرف خانواده.
 • دانشجویان با شرایط خوب تحصیلی می توانند در ضمن تحصیلی مبادرت به کار نمایند و از این روش بعضی از هزینه های تحصیلی خودرا پوشش دهند.
 • وامهای دانشجویی جهت دنشجویان ممتاز از قبیل اسکولار شیپ، فاند یا بورسیه هم از دیگر راههای پرداخت شهریه دانشگاه و کسب در آمد می باشد.دانشجویان مقاطع لیسانس به بالا می توانند در دانشگاه خود به صورت پاره وقت تدریس نمایند یا در امر تحقیقات کمک کرده و درآمد کسب نمایند. کارهای دانشجویی تنها مختص دانشجویان و به منظور کمک به آنها جهت تامین هزینه های تحصیلی می باشد.

دانشجویانی که در کانادا تحصیل می نمایند پس از اتمام تحصیل  می توانند به راحتی  و به دلیل داشتن سابقه کار یا تحصیل در کانادا ، جهت اقامت دایم اقدام نمایند.

همسران دانشجویان خارجی امکان کار کردن بدون نیاز به پیشنهاد شغلی در کانادا را دارند.

جهت بررسی شرایط خود  لطفا رزومه کامل خود را  برای ما ایمیل کنید: